Wydarzenia

Klauzula informacyjna dla rodziców (prawnych opiekunów)

Na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (UE) 2016/679 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej informuje, że:

  1. Administratorem danych osobowych uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) jest Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
  2. Inspektorem danych osobowych u Administratora jest pani Małgorzata Tworkowska,

Nabór do klasy I Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej z możliwością zapisów do świetlicy i na obiady.

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

  • ZAPISÓW (formularz ZGŁOSZENIE), – jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybierają szkołę obwodową lub

 

  • REKRUTACJI (formularz WNIOSEK), – jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybierają szkołę inną niż obwodową (szczegóły w Zarządzeniu Nr 5 - w dokumentach do pobrania).

Zapisy oraz rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej rozpoczyna się 04 marca 2019 r. i trwa do 22 marca 2019 r.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie, w którym jest ono zameldowane, wystarczy, że wypełni formularz –ZGŁOSZENIE. W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu. Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu (dziecko jest zameldowane w innym obwodzie), wypełnia formularz WNIOSEK. Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej określa się kryteria (Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020, znajdujący się w dokumentach do pobrania).

Zgłoszenia i wnioski dostępne są również w sekretariacie szkoły.

Można od razu zapisać dziecko do świetlicy oraz stołówki szkolnej.

Dokumenty do pobrania:

 - Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020

- ZGŁOSZENIE dziecka do klasy I ZGŁOSZENIE dziecka do klasy I

- WNIOSEK o przyjęcie dziecka do klasy I

DSCN0032Bardzo miło nam poinformować, że już od stycznia 2018 w naszej szkole funkcjonują dwie tablice interaktywne. Tablice interaktywne SMART Board reagują na dotyk i po podłączeniu do komputera mogą sprawić, że lekcje w szkole staną się bardziej atrakcyjne i angażujące uczniów. Interaktywny monitor może być stosowany nie tylko jako zwykła tablica, lecz jest wyposażony w różne funkcje, które zapewniają ciekawszą i łatwiej przyswajalną formę pozyskiwania wiedzy i doskonalenia umiejętności.  Konstrukcja tablic i monitorów jest bardzo trwała, pozwala na pracę wielodotykową, poprzez używanie prostych, intuicyjnych gestów dostępnych w najnowszych systemach operacyjnych. Sprzęt multimedialny pomaga również wprowadzać do szkoły metody nauczania oparte na otwartości, kreatywności i współpracy między uczniem a nauczycielem. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć pozytywne skutki tej technologicznej inwestycji.

27972624 1662886657092571 414184644878275156 nSzkoła Podstawowa w Wólce Łętowskiej ma złoto i srebro :)
Chłopcy w składzie: Jakub Sałęga, Łukasz Sieńko i Mateusz Różycki wywalczyli mistrzostwo powiatowe w tenisie stołowym i tym samym zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.
Dziewczęta w składzie: Wiktoria Kolano i Wiktoria Ożóg również zakwalifikowały się do rejonu zdobywając II miejsce w tych samych zawodach. 
To już kolejny sukces tenisistów naszej szkoły, czekamy na więcej 

27369153 1639259616121942 5509196918372636940 o26. stycznia 2018 r. nasza grupa teatralna wzięła udział w II Gminnym Przeglądzie Jasełek i Misteriów Bożonarodzeniowych Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łętowni, Miejski Dom Kultury w Nowej Sarzynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni. Przedstawiliśmy sztukę pt. ,,1:0 dla Nieba" w reżyserii pani Iwony Dmitrowskiej i pani Agaty Sowy. Jesteśmy szczęśliwi, bo przedstawienie bardzo się spodobało publiczności a my jako zespół zajęliśmy I miejsce.