Poczytaj mi przyjacielu”

Od 19 września 2016 r.- do odwołania trwa akcja czytelnicza wśród uczniów klas IV-VI naszej szkoły pt. Poczytaj mi przyjacielu”. Polega na głośnym czytaniu 10 minut dziennie na forum klasy fragmentu książki przez kolejne dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Dodatkowo osoba czytająca zilustruje ten fragment książki. Chcemy stworzyć książkę ilustrowaną przez uczniów naszej szkoły.

Ważne, aby każdy uczeń klasy był nie tylko słuchaczem, ale i mógł popisać się pięknym czytaniem (wcześniej może ćwiczyć czytanie danego fragmentu książki w domu, która będzie udostępniana przez poprzedniego czytającego).

Wszystkim życzę miłego odbioru lektury - bibliotekarz szkolny

 

Cała Polska czyta dzieciom”

Od 19 września 2016 r.- do odwołania organizujemy akcję czytelniczą dla uczniów klas I-III naszej szkoły pt. Cała Polska czyta dzieciom” polegać będzie na głośnym czytaniu przez bibliotekarza, nauczyciela, ucznia klasy starszej lub chętnego rodzica, który zechce poświęcić swój czas wybranej baśni H.CH. Andersena. Spotkania przy lekturze baśni planujemy raz w tygodniu.

Bibliotekarz szkolny

Propozycje spotkań przy baśni

Przedszkolaki – każdy czwartek

Klasa I i II – czwartek, 2 lekcja

Klasa III – czwartek, 4 lekcja